banner seokod.pl

Pompa do benzyny

Dodano: 5 lat 7 miesięcy temu
Najważniejszą kwestią jest dobry wybór pompy. Na wstępie powinniśmy odrzucić z pompy importowanych z rynków wschodnich, co prawda są one o wiele tańsze od swoich włoskich odpowiedników ale jednocześnie o wiele mniej odporne. Poprawnie dopasowany układ dystrybucyjny do pojemnika na olej napędowy nie jest zadaniem łatwym, przy doborze części do pojemnika towarzyszy nam krocie pytań. Następnym problemem które sobie zadajemy jest wydajność pompy do oleju silnikowego. W ofercie głównych producentów można odszukać pompy o przepływie od 55 do ponad 120 litrów na min. Wartość za takie urządzenia kształtuje się w zakresie od kilkuset pln do ponad tysiąca zł. Jeżeli w firmie dysponujemy sporo ciągników w których pojemność zasobnika przewyższa 200l powinno się pomyśleć kupno pompy do oleju o wysokiej wydajności, skróci to znacząco trwanie tankowania.
Dodatkowym problemem jest wybór przepływomierza oleju napędowego, w tym miejscu możemy selekcjonować między licznikami analogowymi, które posiadają licznik tankowania jednorazowego i zegar sumaryczny, precyzja takich liczników wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane liczniki elektroniczne oprócz licznika tymczasowego i sumującego tankowanie posiadają dodatkowo pamięć kilu lub więcej zeszłych tankowań, można je dodatkowo zastosować do skomplikowanych systemów zarządzania olejem.
Ponadto do dystrybutora musimy dopasować odpowiedni filtr paliwa wąż do paliwa i pistolet do oleju, jednak te moduły muszą być odpowiednio do pompy do oleju

Podobne wpisy

Komentarze

Pompa do benzyny
Adres strony:
Wyświetleń:
1131
Wizyt:
746
Kliknięć:
11
CTR:
1.47%