banner seokod.pl

Norwegia - mapa Norwegi - co warto zobaczyć

Dodano: 10 lat 4 miesiące temu
Mapa Norwegii - Norwegia - kraina fiordów, Trondheim kusi turystów, Malowniczy Stavanger, Lofoty, Oslo atrakcje.
W Norwegii znajduje się wiele ciekawych pod względem turystycznym miast. Z pewnością turysta musi zobaczyć Trondheim. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Norwegii. Godną uwagi jest przede wszystkim zabytkowa część Trondheim. Główny plac tej części miasta tworzy rozległy Torvet.
Malowniczy Stavanger Stavanger jest to miasto położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii. Ze względu na swoje ciekawe położenie to z tego miejsca organizowane są częste wycieczki do pobliskich fiordów. Będąc w Stavanger wielu turystów korzysta ze sposobności odwiedzenia słynnej „ambony” po to, by zrobić sobie zdjęcie na skale umieszczonej nad fiordem.
Lofoty – nieziemskie widoki Szukając ciekawego miejsca na turystyczną wyprawę warto jest rozważyć wizytę w norweskich lofotach. Miejsce to z pewnością można określić jednym z najpiękniejszych na świecie. Lofoty to zespół wysp rybackich, w których życie kręci się wokół połowu ryb.
Oslo bogate w atrakcje Jeśli planujesz wycieczkę do Norwegii, to koniecznie w pierwszej kolejności musisz odwiedzić Oslo, gdyż jest to miasto z bogatą historią. Zostało ono bowiem założone w 1048 roku przez króla Haralda III. Stolicą Norwegii jest od 1299 roku.
Norwegia – kraina fiordów Norwegia słynie na całym świecie z licznych fiordów, czyli wąskich rozgałęzionych zatok, które są położone wśród wysokich, skalistych brzegów. Z pewnością każdy nie raz widział fiord na zdjęciach. Widok naprawdę niesamowity, zwłaszcza wtedy, gdy strome brzegi są zarośnięte bujną roślinnością, która dodaje im charakteru.

Podobne wpisy

Komentarze

Norwegia - mapa Norwegi - co warto zobaczyć
Adres strony:
Wyświetleń:
2380
Wizyt:
1901
Kliknięć:
165
CTR:
8.68%